#1 2011-10-16 12:56:54

 Therus

Administrator

12680095
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2011-10-16
Posty: 10
Punktów :   

Blood DK FAQ

BLOOD DK FAQ


http://img839.imageshack.us/img839/1344/42288463.png



1. O czym jest to FAQ ?
Jest ono o Blood DK. Sam widziałem, że na tym forum nie ma takiego i były prośby żeby takie FAQ powstało więc jest.

2. Kim jestem ?
DK jest moją ukochaną postacią. Gra żadną inna nie sprawia mi takiej radości. A przede wszystkim gra TANKIEM. Myślę, że moja wiedza na temat BLOOD nie jest mała, ale każda słuszna uwaga będzie mile widziana. Podaję również link do profilu mojej postaci na battle.net klik

3. Czym dokładnie wyróżnia się BLOOD DK z pośród tanków ?
Nie licząc Druida, który zamienia się w miśka DK używa 2h. Tylko i wyłącznie. Tankowanie z 2x1h jest wielkim błędem! Dzięki 2h ma też dość duży DPS.

4. Na czym chcę się skupić w tym FAQ ?
Przede wszystkim na raidach. PvE jest mi najbardziej znane i tym się podzielić z wami.

5. FAQ właściwe:

Kto może być DK :

HORDE:

Blood Elf:
- [spell=28877]Arcane Affinity[/spell]
- [spell=822]Arcane Resistance[/spell]
- [spell=69179]Arcane Torrent[/spell]

Goblin:
- [spell=69044]Best Deals Anywhere[/spell]
- [spell=69045]Better Living Through Chemistry[/spell]
- [spell=69046]Pack Hobgoblin[/spell]
- [spell=69041]Rocket Barrage[/spell]
- [spell=69070]Rocket Jump[/spell]
- [spell=69042]Time is Money[/spell]

Orc:
- [spell=20574]Axe Specialization[/spell]
- [spell=33697]Blood Fury[/spell]
- [spell=20575]Command[/spell]
- [spell=20573]Hardiness[/spell]

Tauren:
- [spell=20552]Cultivation[/spell]
- [spell=20550]Endurance[/spell]
- [spell=20551]Nature Resistance[/spell]
- [spell=20549]War Stomp[/spell]

Troll:
- [spell=20557]Beast Slaying[/spell]
- [spell=26297]Berserking[/spell]
- [spell=26290]Bow Specialization[/spell]
- [spell=58943]Da Voodoo Shuffle[/spell]
- [spell=20555]Regeneration[/spell]

Undead:
- [spell=20577]Cannibalize[/spell]
- [spell=20579]Shadow Resistance[/spell]
- [spell=5227]Underwater Breathing[/spell]
- [spell=7744]Will of the Forsaken[/spell]

Co daje nam drzewko BLOOD :
[spell=55050]Hearth Strike[/spell]

    [spell=50029]- Vetern of the Third War[/spell]
    [spell=50034]- Blood Rites[/spell]
    [spell=93099]- Vengeance[/spell]

Mastery: [spell=77513]Blood Shield[/spell]

Talenty :

W talentach mamy kilka możliwości :
       31/8/2 - to rozstawienie talentów pozwala nam używać interupta nie zużywając runic power, i mamy kolejnego self heala. ( te talenty polecam na trudniejsze raidy. Z aggrem nie powinno być już problemów, a bossy z trudniejszych raidów mocniej biją więc idziemy w większą przeżywalność )
       36/0/5 - te talenty są ustawione pod "lepsze" AoE. Dostajemy dodatkowego Blood Boil-a, dzięki czemu łatwiej jest utrzymać aggro na sobie.
( te talenty polecam dla DK, który dopiero zaczyna zabawę na 85 i z tankowaniem - dobre na HC i Zandalari )

Oczywiście możemy zrobić talenty według własnego uznania. Ale te, które tutaj podałem sądzę, że są idealne.

Glyphy :
Prime:

    [item=43542]- Glyph of Death and Decay[/item]
    [item=43534]- Glyph of Heart Strike[/item]
    [item=43550]- Glyph of Rune Strike[/item]

Major:

    [item=45799]- Glyph of Dancing Rune Weapon[/item]
    [item=43825]- Glyph of Rune Tap[/item]
    [item=43554]- Glyph of Vampiric Blood[/item]

Statystyki :
- Strength - praktycznie bezużyteczne. Minimalnie podnosi nam Parry
- Agility - bezużyteczne.
- Stamina - większa ilość HP zawsze mile widziana. Ale nie polecam iść bezpośrednio w staminę.
- Intellect - bezużyteczne
- Spirit -bezużyteczne

Inne Atrybuty :
- Hit Rating - przydatny jeżeli ma się problemy z Aggro i uciekają wam mobki. Później mało użyteczne.
- Parry - im więcej tym lepiej. Ale nie wolno iść tylko w Parry. Należy dzielić to z Dodge. Polecam utrzymywać się na ok. 22%
- Dodge - jeden z najważniejszych statów dla DK, ponieważ nie ma on tarczy dla tego bardzo ważne jest mieć go dużo ok. 15%
- Mastery - najważniejsza statystyka dla DK. Używając Death Strike leczymy siebie oraz nakładamy na siebie tarczę, która absorbuje obrażenia. utrzymywać na ok. 18 - 19
- Expertise - to samo co z Hit Ratingiem, ale jest troszeczkę ważniejszy. Polecane jest utrzymywać go na poziomie 25.

Najważniejszą statystyką jest MASTERY. Im go więcej tym lepiej. Jednak nie można odpuścić z pozostałymi tzn. Parry i Dodge. Również są bardzo potrzebne.

Podaję jakie powinny być priorytety : Stamina - Mastery - Dodge - Parry - Expertise ( do capa ) - Hit Rating ( do capa )

Ogemowanie :
- Olejcie stamine ( nie dawajcie pod samą staminę nie opłaca się )

Orange Gem: [item=52215]Fine Ember Topaz[/item]

Green Gem: [item=52233]Regal Dream Emerald[/item] , [item=52231]Puissant Dream Emerald[/item]

Purple Gem: [item=52210]Defenders Demonseye[/item] , [item=52221]Guardians Demonseye[/item] ( jeśli wam brakuje Expertise, ale bardziej ograny tank nie potrzebuje dużo )

Meta Gem: [item=52294]Austere Shadowspirit Diamond[/item]

Co do statów. Ja utrzymuje się z: Parry ok 22%, Dodge ok. 15%, Mastery ok. 18.
Expertise powinno być ok. 25. Nie tracicie aggro, łatwiej się łapie moby jak jest ich dużo. Ale z doświadczenia wiem, że jak już się nauczysz grać w BLOOD to z aggrem nie będzie problemu ( mi teraz spadło do 15 ) ale nic się nie dzieje.
Hit Riting ja mam ok 1,5% - dokładnie to samo co z Expertise.

Enchanty:

Head : [item=68764]Arcanum of the Earthen Ring[/item]

Shouldery : [item=68717]Greater Inscription of Unbreakable Quartz[/item]

Legi : [item=71720]Drakehide Leg Armor[/item]

Gloves : [item=52784]Enchant Gloves - Greater Mastery[/item]

Cloak : [item=52767]Enchant Cloak - Protection[/item]

Chest : [item=52780]Enchant Chest - Greater Stamina[/item]

Bracer: [item=52763]Enchant Bracer - Dodge[/item]

Boots : [item=52743]Enchant Boots - Earthen Vitality[/item]

2h Weapon : [spell=53323]Rune of Swordshattering[/spell] ( wielu powie, że ten [spell=62158]Rune of the Stoneskin Gargoyle[/spell] jest lepszy, ale nie jest. 4% Parry to na prawdę dużo ten na parry jest dużo lepszy)

Rotacja:
Diseasy - Death Strike - Hearth Strike - Rune Strike - Rune Strike - ( jak wam zejdzie CD na DS to DS) - Hearth Strike

( za radą Sylarusa modyfikuję trochę: DS powinno być użyte jak obrażenia staną się na prawdę wysokie. Tzn. używajcie go naturalnie, ale nie tak na odwal się, im więcej tym lepiej.)

Addony:

Omen Threat Meter - kompletna podstawa. W bardzo prosty sposób pokazuje nam generowany threat na Bossie.

Deadly Boss Mode - chyba każdy wie co to jest. ( dla nowych addon pokazujący wszystkie umiejętności Bossa i czas w których zostaną użyte)

Blood Shield Tracker - informuje nas jak zmaksymalizować efekt Death Strike

TauntMaster - przydatny addon pokazujący nam, na który target należy użyć Taunt

Poradnik nie jest jeszcze dopracowany w 100% ale są w nim zawarte najważniejsze informacje. Jeśli będzie miał ktoś jakieś prośby/opinie/uwagi wszytko mile widziane.

P.S
Pisząc go wzorowałem się troszeczkę na innych poradnikach z tej strony. Jeśli tym kogoś obraziłem to z góry przepraszam, proszę się o to upomnieć z zostanie to zmienione.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.motocykliscilipno.pun.pl www.mobileinfo.pun.pl www.senpuu.pun.pl www.grupa120.pun.pl www.sitegothic.pun.pl